Letní piknik

Už 6. června se Sady Na Skalce u Anděla promění v oázu klidu a pohody!

6. června 2024

Vysokoškolské poradenství – aktuální trendy a výzvy

Poradenství pro studenty vysoké školy je dnes běžnou součástí činnosti vysokých škol. Cílem konference, která se uskuteční 22. 5. 2024, je zprostředkovat zkušenosti poradenských pracovníků a podpořit další rozvoj v této oblasti.

22. května 2024

Fakulta vstřícná pro trans studující

Workshop nabídne orientaci v základních pojmech týkajících se trans identity a procesu tranzice, zaměří se taktéž na cesty, jak univerzita může vytvářet inkluzivní prostředí nejen pro trans studující.

21. května 2024

seminář na téma: Umělá inteligence (AI) ve výuce cizích jazyků

Seminář představí možnosti využití prvků umělé inteligence ve výuce cizích jazyků, a to jak z pohledu žáků, tak i vyučujících. Vybrané nástroje a ukázky budou demonstrovány na místě, účastníci mohou reflektovat možnosti jejich využití ve své praxi.

16. května 2024

Jarní koncert Komorního ženského sboru

Komorní ženský sbor vás srdečně zve na Jarní koncert, který se uskuteční 7. května v Českém muzeu hudby.

7. května 2024

Interdisciplinární doktorandská konference "Výchova v interregnu"

Zveme Vás na interdisciplinární doktorandskou konferenci zaměřenou na otázku, jak se výzvy současné společnosti projevují v oblasti výchovy a vzdělávání.

3. května 2024

Dezinformace, konspirační teorie a strategie – jak je rozpoznávat a kriticky hodnotit

Přednáška se zaměří na několik klíčových oblastí: definování dezinformací a konspiračních teorií, porozumění jejich vlivu na společnost a psychologii jedince, a představení strategií, jak dezinformace rozpoznávat a kriticky hodnotit informace.

30. dubna 2024

Přednáška dr. Rianne Kok z Erasmus University Rotterdam

Srdečně vás zveme na přednášku Dr. Rianne Kok z Erasmus University Rotterdam – držitelky Evropské ceny Comenia pro mladé psychology v roce 2023 (Comenius Early Career Psychologist Award).

25. dubna 2024

Kreativní učení ve veřejném prostoru

Katedra výtvarné výchovy vás srdečně zve na výtvarný workshop Kafkův ateliér a to okolo / Vliv politiky na sochu a sochy na prostor! Je zaměřen na porozumění historii a současnosti navštíveného ateliéru, ve kterém vznikla řada známých soch českého veřejného prostoru.

17. dubna 2024

Jarní koncert

Srdečně vás zveme vás na jarní koncert, který naše fakulta uspořádá v Týnském chrámu.

4. března 2024