• Kalendář

Kalendář


Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy hostí ve dnech 12. 11. – 11. 12. 2018 putovní výstavu s titulem VYHNANÍ – GLI SPOSTATI: PROFUGHI, FLÜCHTLINGE, UPRCHLÍCI, jež představuje problematiku italských vystěhovalců v letech 1915–1919, kteří za první světové války našli dočasný azyl na řadě míst v Čechách a na Moravě.


Výstavu k nepříliš známé kapitole válečných dějin připravilo historické sdružení Laboratorio di storia di Rovereto ve spolupráci s Městským muzeem (Fondazione Museo civico di Rovereto) a Vojenským historickým muzeem (Museo Storicco Italiano della Guerra) s přispěním Odboru kultury Autonomní provincie Trento (Servizio Attivitá culturali della Provincia autonoma di Trento), města Rovereto (Comune di Rovereto) a Společenství údolí Vallagarina (Comunita della Vallagarina).


Vernisáž k výstavě proběhne v pondělí 12. listopadu od 17:00, a to formou komentované prohlídky výstavy v galerii na schodech, kterou v doktorandské místnosti doplní diskuzní panel k 100. výročí konce první světové války a filmová projekce jediného dochovaného dokumentu o životě uprchlíků v táboře v Oberhollabrunnu.


Začátek akce 12. listopadu 2018 v 17:00
Konec akce 12. listopadu 2018 v ...
Místo konání akce galerie na schodech
Sdílet na: